KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12022623
*
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:19:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 18:13:16
1
100 kr
10/9 19:32:41
2
200 kr
10/9 20:13:22
1
200 kr
10/9 20:13:22
2
200 kr (Budbetjänt)
10/9 20:14:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs mer om Louis Noirot
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Louis Noirot
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 18:13:16 | 1 | 100 kr |
| 10/9 19:32:41 | 2 | 200 kr |
| 10/9 20:13:22 | 1 | 200 kr |
| 10/9 20:13:22 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 10/9 20:14:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.Läs mer om Louis Noirot
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



